Eğer bu sizin ilk girişiminizse…

Eğer bu sizin ilk girişiminizse…

Bu blogun Girişim Pazarlaması kategorisinde yer alan tüm bilgiler bizzat kendi girişimcilik maceralarımdan elde ettiğim tecrübelerin sonucudur. Özellikle ilk girişim denememde, pazarlama alanında kendime çok güvensem de girişimcilik metodolojilerinden habersiz olduğum için oldukça zaman kaybetmiştim. Bu yüzden aşağıda, bana çok faydalı olan bazı bilgileri de paylaşıyorum. Eğer bu sizin ilk girişiminiz ise mutlaka okumanızı öneririm.

  • İş fikrine gereğinden fazla önem vermeyin, saklamayın. Önemli olan o fikri iyi uygulayabilmektir. Bir fikir ne kadar gizli tutulmalı, ne kadar önemsenmeli, cevapları burada.
  • MVP ve Yalın Girişim kavramlarını bilmiyorsanız mutlaka öğrenin. MVP nedir ve Yalın Girişim nedir yazılarımda kısaca bahsetmeye çalıştığım bu kavramların çıkış noktası olan Yalın Startup kitabını da şiddetle öneririm.
  • Bir fikri hayata geçirmek üzere yola çıktığınızda, mutlaka okumanız gereken ücretsiz bir kitap var. Getting Real. Bu kitabın özeti ve indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.
  • Pazarlamaya daha yakın ilgi duyanlar için de Pazarlamanın 22 kuralı isimli kitabını önerebilirim. Bence her liderin okuması gereken bir kitaptır. 22 kurala göz gezdirmek isterseniz, özet link burada.
  • Çeşitli sayfalarda bolca bahsettim ama burada bir kez daha yazmak istedim. Kendi içinize kapanmayın, ekibinizin aklı dışında kalan kocaman bir ortak akıl var, bunu kullanın. Fikirlerinizi, planlarınızı, yapacaklarınızı, yaptıklarınızı güvendiğiniz kişilere gösterin. Fikir sorun, iyi dinleyin, esnek olun.

Ortak aklı kullanın, iyi dinleyin, esnek olun…

Comments (0)
Join the discussion
Read them all
 

Comment

Hide Comments
Back

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Share